• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½