Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
County Lines

County Lines

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
One & Two

One & Two

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Becoming

Becoming

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Consequences

Consequences

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Departure

Departure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evita

Evita

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gypsy: Live from the Savoy Theatre

Gypsy: Live from the Savoy Theatre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Stranger

The Stranger

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Devil

Red Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
08
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry