• Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Ambiancé

  • [tree]

  • Long Toast

  • Mister Green

  • Applying Colours

    ★★★½

  • Rashomon — Side By Side

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Trump vs the Illuminati

  • Still Processing

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Irréversible - Inversion Intégrale

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Coming Out

  • The Exhibition Shaded Into a Vast Amusement Park

    ★★★

  • Himala: A Dialectic for Our Times

  • Fish & Soos

    ★★★½

  • Inventing the Future

    ★★★★

  • Distance Film

  • Sangha

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★½

  • 9 Frames

  • Disclosure

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cuties

    ★★

  • Elephant in Real Time

  • Frontman

  • Goldman v Silverman

  • ALL COPS AIN'T BAD

    ½

  • A Bicycle Ride In A Walmart

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Capital

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Fragtime

    ★★

  • Taking Out the Trash

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Watchmen

    ★★

  • Mister America

    ★★★½

  • Get a Grip!

    ★★★½

  • Appearing

    ★★★½

  • AI

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Goodbye, Kevin!

  • The Lion King

    ★★½

  • A Digital Triptych

    ★★★

  • log 0

    ★★★

  • Surrender

    ★★

  • Anima

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • ELEVATOR

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★