• Friends: The Reunion

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ½

  • Hamilton

    ★★★

  • The Bare Life

  • Malmkrog

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★

  • 1917

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ½

  • Watchmen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Batman: Hush

    ½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

  • Beanpole

    ★★★½

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ½

  • Us

    ½

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Booksmart

    ½

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ½

  • The Warden

    ★★★½

  • Midday Event: Trace of Blood

    ½

  • Just 6.5

    ★★

  • The Souvenir

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½