Jason has logged 35 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The League of Gentlemen's Apocalypse

The League of Gentlemen's Apocalypse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry