• Candyman

    ★★★★★

  • Jason Rising

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Fatale

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★

  • The Last Exorcist

    ★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★★★

  • Daria

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Amulet

    ★★½

  • Black Christmas

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Scare Package

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • The Lie

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • SuperFly

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Hellraiser: Judgment

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Happy Death Day

  • 1922

    ★★★

  • The Gospel According to André

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★½