Jason has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
12
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry