Jason has logged 314 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boat

Boat

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★
Edit this entry  
28
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cowboy and the Frenchman

The Cowboy and the Frenchman

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry