jas has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rear Window

Rear Window

1954
×
Edit this entry  
03
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mask dog

mask dog

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
01
Everyday Sins

Everyday Sins

2014
×
Edit this entry  
01
00:08

00:08

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dali and Cocky Prince

Dali and Cocky Prince

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Wave

The Wave

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
ROMEO

ROMEO

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Girls on Top

Girls on Top

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Maggie

Maggie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Novel

Parallel Novel

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Little Red Flower

A Little Red Flower

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romance is a Bonus Book

Romance is a Bonus Book

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Handy

Mr. Handy

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Be Melodramatic

Be Melodramatic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweet Home

Sweet Home

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Put Your Head on My Shoulder

Put Your Head on My Shoulder

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
28
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
V.I.P.

V.I.P.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Buzz

Love Buzz

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
My Roommate Is a Gumiho

My Roommate Is a Gumiho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio

Pinocchio

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Go Ahead

Go Ahead

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Touch Your Heart

Touch Your Heart

2019
×
★★★★½
Edit this entry