• Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Apostle

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • The Night Eats the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Cargo

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Demolition

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★