• The Valorous Marksman

    ★★★★

  • Longmen Town Inn

    ★★★

  • Don Filipo

  • Kids Cup

    ★★★

  • Miss Mom

    ★★★★

  • Stardust Children

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★★

  • Legend of Hunter

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • You're Not Normal, Either!

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • The Sun Stands Still

    ★★★

  • A Writer's Odyssey

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Cinderella Addiction

    ★★★½

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★

  • The Promised Neverland

    ★★½

  • Chivalrous Forever

    ★★½

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★★

  • 10 Horas Para o Natal

  • Written on Water

    ★★

  • Oligase: Demon of Fear

  • Broken

    ★★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Your eyes tell

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Love Stage!!

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★½

  • Any Crybabies Around?

    ★★★★

  • My Missing Valentine

    ★★★½

  • The Brightest Roof in the Universe

    ★★★

  • Coming Home

    ★★★½

  • The Lonely 19:00

    ★★★★½

  • Given

    ★★★

  • Threads - Our Tapestry of Love

    ★★½

  • Yowamushi Pedal

    ★★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★½

  • DONG TENG TOWN

    ★★★

  • Theatre: A Love Story

    ★★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Broken Heart of the 56th Year

    ★★★

  • Kiss Him, Not Me

    ★★★★

  • Beautiful, Goodbye

    ★★★½

  • Kotera-san Climbs!

    ★★★★

  • The Cornered Mouse Dreams of Cheese

    ★★★½

  • Forgiven Children

    ★★★½

  • Between Shadow and Soul

    ★★★½

  • Giant Fish

    ★★★½

  • GEEK BEEF BEAT

    ★★★

  • Not Quite Dead Yet

    ★★★★

  • One Left Hand Shot

    ★★★½

  • Fukushima 50

    ★★★★

  • The Magic School

    ★½

  • Days

  • Gloomy Eyes

    ★½

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★

  • Dragonheart: Vengeance

    ★★★

  • Project Dreams - How to Build Mazinger Z's Hangar

    ★★★½

  • Swords of Legends: Age of Demons

    ★★★½

  • Our 30-Minute Sessions

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★

  • his

    ★★★★½

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Start-Up

    ★★★½

  • Seven Days War

    ★★★

  • Beneath The Shadow

    ★★★½

  • Love From Outta Space

    ★★★½