• Blades of Glory

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Where Danger Lives

    ★★★

  • Rituals

    ★★½

  • The Black Cat

    ★★★★

  • Cruella

    ★½

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Laws of Attraction

    ★★★★

  • Eve's Bayou

    ★★★★½

  • The Five-Year Engagement

    ½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Private Benjamin

    ★★½

  • Sweet Home Alabama

    ½

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • In Dreams

    ★★★★

  • Jade

    ★★★

  • The Night Holds Terror

    ★★★

  • Seance on a Wet Afternoon

    ★★★★