jan_klobucic has logged 36 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fatal Deviation

Fatal Deviation

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forced Hilarity

Forced Hilarity

2001
×
Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry