jan_klobucic has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smoke

Smoke

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry