James has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Until the Ship Sails

Until the Ship Sails

1966
×
★★★½
Edit this entry  
18
SuperFly

SuperFly

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Filming Othello

Filming Othello

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Rembrandt

Rembrandt

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Genesis

Genesis

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Contact

Contact

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Johnno's Dead

Johnno's Dead

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Unexpected Discoveries

Unexpected Discoveries

2017
×
★★
Read the review Edit this entry