James has logged 27 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Eniaios

Eniaios

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bliss

Bliss

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorrows

Sorrows

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ming Green

Ming Green

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La parole en deux

La parole en deux

1973
×
★★★
Edit this entry  
24
Le cinéma en deux

Le cinéma en deux

1972
×
★★½
Edit this entry  
23
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Eight Hours Don't Make a Day

Eight Hours Don't Make a Day

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bastion Promenade Seventy Four

Bastion Promenade Seventy Four

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Haytabo

Haytabo

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Katt Williams: Great America

Katt Williams: Great America

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
My Home Is Copacabana

My Home Is Copacabana

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Robin Redbreast

Robin Redbreast

1970
×
★★★½
Edit this entry  
08
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Todd Barry: Spicy Honey

Todd Barry: Spicy Honey

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry