JakubM has logged 452 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Roommate

The Roommate

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Family

Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Vie de Bohème

La Vie de Bohème

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everlasting Moments

Everlasting Moments

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
N.U.

N.U.

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Breaking with Old Ideas

Breaking with Old Ideas

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry