• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • The Climb

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • I Want My MTV

    ★★½

  • Standing Up, Falling Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Captive State

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Driveways

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Luce

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Glass

    ★★

  • Welcome to Marwen

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Creed II

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Red Joan

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • A Private War

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★½