Jake has logged 12 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★
Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry