• The American Friend

    ★★★★½

  • Notorious

    ★★★★½

  • Police

    ★★★★

  • Wake in Fright

    ★★★★½

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★★

  • Magnificent Obsession

    ★★★★

  • Has Anybody Seen My Gal?

    ★★★★

  • I'm Not There

    ★★★½

  • Violent Cop

    ★★★★

  • A Scene at the Sea

    ★★★★

  • Catchfire

    ★★★★

  • The Rocking Horsemen

    ★★★★½

  • Medium Cool

    ★★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★★½

  • Slacker

    ★★★★½

  • The Long Voyage Home

    ★★★★½

  • Iron Man 3

    ★★

  • Die Hard

    ★★★★½