Jake James Kath has logged 30 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marfa Girl

Marfa Girl

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fighting Elegy

Fighting Elegy

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Song of the Blind Girl

Song of the Blind Girl

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In a Corner

In a Corner

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
4444444444

4444444444

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Darling

Darling

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tormented

Tormented

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shock Labyrinth

The Shock Labyrinth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Frontier

The Frontier

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry