Elwood has logged 41 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Far Cry

Far Cry

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boat

The Boat

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ley Lines

Ley Lines

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cataclysm

Cataclysm

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Railrodder

The Railrodder

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cook

The Cook

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cops

Cops

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Liberty

Liberty

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry