Jake has logged 50 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
Miracle Maker - A Christmas Tale

Miracle Maker - A Christmas Tale

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
Edit this entry  
26
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Edit this entry  
26
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
24
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Garfield Gets Real

Garfield Gets Real

2007
×
★★
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
Caveman

Caveman

1981
×
★★½
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Small One

The Small One

1978
×
Edit this entry  
19
The Making of Star Wars

The Making of Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
George Lucas: Maker of Films

George Lucas: Maker of Films

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

1967
×
Edit this entry  
18
6-18-67

6-18-67

1967
×
Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
16
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Miracle

A Christmas Miracle

2019
×
★★
Edit this entry  
14
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
12
12 Dog Days Till Christmas

12 Dog Days Till Christmas

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Matchmaker Santa

Matchmaker Santa

2012
×
★★
Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
08
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Primary

Primary

1960
×
★★★★
Edit this entry  
07
Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Betty Boop for President

Betty Boop for President

1932
×
Edit this entry  
06
An American Carol

An American Carol

2008
×
½
Edit this entry  
06
It's Beginning to Look a Lot Like Christmas

It's Beginning to Look a Lot Like Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Christmas in Compton

Christmas in Compton

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Christmas List

Christmas List

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Pompeii: Secrets of the Dead

Pompeii: Secrets of the Dead

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Edit this entry