• Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Calls

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Godmothered

    ★★