teresa has logged 290 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What They Had

What They Had

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2 Guns

2 Guns

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Literally, Right Before Aaron

Literally, Right Before Aaron

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Little

Little

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mark Normand: Out To Lunch

Mark Normand: Out To Lunch

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghosts

Ghosts

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry