James has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mirai

Mirai

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
Edit this entry  
13
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
05
Arthur's Missing Pal

Arthur's Missing Pal

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Full Force

Full Force

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry