Jake has logged 45 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rambo

Rambo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kiss

The Kiss

1896
×
Read the review Edit this entry  
23
Rambo III

Rambo III

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry