jacobstertz has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Riff-Raff

Riff-Raff

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul on a String

Soul on a String

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
W.

W.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cashback

Cashback

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Net

The Net

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry