• Eternals

    ★★★★★

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★★★★

  • F9

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★★½

  • Yearly Departed

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★★

  • The Boys in the Band: Something Personal

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • Capone

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★★

  • Marvel Rising: Playing with Fire

    ★★★★½

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Steven Universe Future

    ★★★★★