jack has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Contender

The Contender

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry