Jack has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry