• Home Sweet Home Alone

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Safety

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Rim of the World

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★