Jackson has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Transformation

The Transformation

1995
×
Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Salt Mines

The Salt Mines

1990
×
Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Song of Love

Song of Love

1950
×
Edit this entry  
13
Lyle

Lyle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Labyrinth 1.0

The Labyrinth 1.0

2017
×
Edit this entry  
11
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Diary

Blue Diary

1997
×
Edit this entry  
11
In Nomine Patris

In Nomine Patris

2019
×
Edit this entry  
10
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sebastiane

Sebastiane

1976
×
★★★
Edit this entry  
07
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mechanics of Love

The Mechanics of Love

1955
×
Edit this entry  
07
Fragment of Seeking

Fragment of Seeking

1947
×
Edit this entry  
07
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Edit this entry