• Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • O Night Divine

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Robin Robin

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½