Jack has logged 30 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amusement

Amusement

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bear

Bear

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Session 9

Session 9

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry