• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • 2025 - The World enslaved by a Virus

  • Music

  • The Prom

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Joe Bell

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • Ted Skates

    ★★★½

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½