Jack has logged 14 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Edit this entry