Jack has logged 320 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
White Material

White Material

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Within a Minute: The Making of Episode III

Within a Minute: The Making of Episode III

2005
×
Edit this entry  
10
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry