Jack has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Flintstones in Viva Rock Vegas

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Say It Isn't So

Say It Isn't So

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Edit this entry  
06
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry