Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Vincent

Vincent

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memphis Belle

Memphis Belle

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cooties

Cooties

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Growing Fangs

Growing Fangs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill

Bill

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman of Shanghai

Batman of Shanghai

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nona

Nona

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Copshop

Copshop

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry