• The Alpinist

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Vault

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Peppermint

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Mile 22

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Coin Heist

    ★★★

  • Passengers

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • David Blaine: Beyond Magic

    ★★★½

  • Moana

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Middle School: The Worst Years of My Life

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★