• Titane

    ★★★★★

  • Shakedown

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • White Material

    ★½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Undercover Brother

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Happy Together

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★½

  • Ornette: Made in America

    ★★★★

  • Streetwise

    ★★★★★

  • The Brother from Another Planet

    ★★★★

  • Born in Flames

    ★★★★

  • Space Is the Place

    ★★★★

  • Touki Bouki

    ★★★★★

  • The Harder They Come

    ★★★★★

  • Black Girl

    ★★★★★