j__guerrero has logged 96 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ferpect Crime

The Ferpect Crime

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Return of Count Yorga

The Return of Count Yorga

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Entity

The Entity

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Demented

Demented

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Catacombs

Catacombs

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prison

Prison

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borgman

Borgman

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Cage

The Naked Cage

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry