Ivica_Pusticki has logged 213 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Goran

Goran

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eliminators

Eliminators

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Samurai in Autumn

The Samurai in Autumn

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Looks Could Kill

If Looks Could Kill

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toro

Toro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry