Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
After.Life

After.Life

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Angelica

Angelica

2015
×
½
Edit this entry  
10
The Lift

The Lift

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★½
Edit this entry  
02
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
Edit this entry  
02
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Hangman

Hangman

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Vault

The Vault

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
Edit this entry  
29
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Night Skies

Night Skies

2007
×
★★
Edit this entry  
23
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Exists

Exists

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Frankenstein Theory

The Frankenstein Theory

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Eye Without a Face

Eye Without a Face

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Siberia

Siberia

2020
×
Edit this entry  
09
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Edit this entry  
08
Aftermath

Aftermath

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Island

The Island

2005
×
★★
Edit this entry  
04
Messages Deleted

Messages Deleted

2010
×
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
Edit this entry  
30
Below

Below

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry