• Death to 2020

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Project Power

    ★½

  • Spree

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Arctic

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Searching

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★