sofyan has logged 53 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Sweet

Pretty Sweet

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Tell Them Anything You Want: A Portrait of Maurice Sendak

Tell Them Anything You Want: A Portrait of Maurice Sendak

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Detainment

Detainment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
IO

IO

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Distance

Distance

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cognitio

Cognitio

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prora

Prora

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Zero

Zero

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Mother

Mother

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maine Pyaar Kyun Kiya?

Maine Pyaar Kyun Kiya?

2005
×
★★
Edit this entry