• The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Capone

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Valley Girl

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • Trees: A Tale of Two Trees and a Swing

  • Extraction

    ★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Stargirl

    ★½

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Homeward

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Undine

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • The Rhythm Section

  • Tesla

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Downhill

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★★

  • On the Record

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★