• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Faith & Fear: The Conjuring Universe

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★