clara has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Faut pas lui dire

Faut pas lui dire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
25
Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Brothers

Brothers

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
A Sound of Thunder

A Sound of Thunder

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry